Dlaczego warto pić herbatkę lub napar z czystka?

Dlaczego warto pić herbatkę lub napar z czystka?

Z ziela czystka można zaparzyć aromatyczną i smaczną herbatkę nie tylko podczas chłodniejszych dni. Picie czystka pozwala nam zwalczyć wszelkie infekcje. Niektórzy nawet uważają, że picie czystka pomaga również w alergii, boreliozie a nawet w przy chorobach nowotworowych.

Jakie właściwości lecznicze ma czystek?

Czystek zawiera polifenole - są to silne antyoksydanty, które działają dobroczynnie na zdrowie. Wyróżniamy kilkanaście gatunków czystka, występujących dziko w południowej Europie. Są to m.in. czystek szary, czystek siwy, czystek landanowy, czystek szałwiolistny, czystek purpurowy.

Dzięki dużej zawartości polifenoli (podobno większej niż zawiera czerwone wino) czystek skutecznie neutralizuje wolne rodniki, hamuje powstawanie i dalszy rozwój stanów zapalnych w organizmie, wzmacnia i dodaje witalnej energii, ochrania naczynia krwionośne i obniża "zły" cholesterol, wspiera układ odpornościowy, działa antyalergicznie, hamując uwalnianie histaminy.

Herbatka z czystka

W naszym sklepie internetowym Naturaorganika.pl mamy kilka rodzajów czystka do picia - zarówno smakowego czyli z dodatkami jak i bez dodatków.

Aby przygotować herbatkę z czystka należy, zalać wrzątkiem 1 czubatą łyżkę zioł i zaparzać ją przez 5 min. W celu przygotowania naparu z czystka należy zalać 1l wody garść czystka (około 10g). Całą mieszankę doprowadzić do wrzenia, po czym gotować na małym ogniu przez około 5 min.

Aura Herbals Czystek do picia

Należy pamiętać:

*Herbata z czystka jest suplementem (dodatkiem uzupełniającym dietę) a nie lekiem, który uleczy nas z poważnych chorób. Nie można zatem rezygnować z terapii zaleconej przez lekarza.
*Osoby, które zmagają się z jakimiś chorobami i przyjmują leki, powinny przed spożyciem czystka skonsultować się z lekarzem. Mieszanie niektórych ziół z lekami może mieć poważne konsekwencje zdrowotne jak również zioła mogą zmienić działanie leków.
*Czystek najlepiej zakupić ze sprawdzonego źródła: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy zielarskie a nie np. na bazarach.

Źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze ()