Ekologiczne środki czystości

Ekologiczne środki czystości

Szkodliwe substancje znajdują się nie tylko w kosmetykach do twarzy czy ciała ale także w produktach codziennego użytku takich jak płyny czyszczące, proszki czy odświeżacze. Wszędzie znajdziemy trującą chemię.

Na szczęście na rynku mamy coraz więcej produktów ekologicznych, które są bezpieczne nawet dla najmłodszych. W przeciągu ostatnich lat pojawiło się kilkanaście dobrych i godnych polecenia marek produktów eko, w tym także polskich producentów. W większości składy produktów do czyszczenia domu czy też prania bazują na olejkach eterycznych, które są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Im krótszy skład produktu tym lepiej dla nas.

Ekologiczne płyny do czyszczenia i sprzątania są tak samo wydajne i skuteczne jak tradycyjne, drogeryjne środki czyszczące. Jedyną różnicą jaką ich dzieli jest fakt, że są w pełni bezpieczne a większość z nich jest także recyklingowalna i biodegradowalna. Dzięki temu wiemy, że meble czy powierzchnie na których używamy ekologicznych środków czystości nie ulegną uszkodzeniu a my nie będziemy wdychać szkodliwych substancji. Podobnie jest w przypadku proszków i płynów do prania, które są hipoalergiczne i nie zawierających fosforanów czy enzymów. To doskonały produkt także dla alergików.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze ()