Naturalne sole do kąpieli

Naturalne sole do kąpieli

Na rynku mamy dostępne przeróżne sole kąpielowe. Które z nich są najlepsze oraz jakie właściwości posiadają sole do kąpieli? Poznaj aromatyczny świat niezwykłych drobinek.

Rodzaje soli do kąpieli:

- Sól z Morza Martwego - wydobywa się ją z wody Morza Martwego. Dzięki bogatym składnikom mineralnym, produkt ma zastosowanie w przypadku wielu dolegliwości. Jest to bardzo popularny dodatek do kąpieli.

- Sól z Morza Śródziemnego - wysoko zmineralizowana, gruba sól morska o białym kolorze.

- Sól himalajska - charakteryzuje się jasnoróżowym kolorem. Jest naturalną i czystą solą krystaliczną. Stosuje się ją w przypadku podrażnień skóry, cellulitu oraz poprawy napięcia skóry.

- Sól z Morza Bali - szarawy odcień oraz porowata powierzchnia. Uzyskuje się ją poprzez naturalne procesy suszenia. Ma niesamowitą zdolność do pochłaniania zapachów.

- Sól Epsom - jest to popularna, angielska sól, ktora początkowo była pozyskiwana w wyniku procesu odparowywania wody mineralnej. Bogata w minerały takie jak magnez i siarczany.

Sole do kąpieli charakteryzują się drobnymi lub grubymi drobinkami. Większość z nich bez problemu i dosyć szybko rozpuszcza się w wodzie. Wybór soli dokonujemy poprzez indywidualne preferencje. Wszystko zależy od tego jaki zapach najbardziej nam się podoba oraz czy wolimi sól grubo czy drobno ziarnistą. Drobną sól można wykorzystać jako peeling całego ciała. Wystarczy ją wymieszać z olejkiem pielęgnacyjnym a następnie spłukać.

Jakie są korzyści ze stosowania soli do kąpieli?

Przede wszystkim warto podkreślić, że sól działa relaksująco. Jest także idealna jako peeling złuszczający martwy naskórek. Doskonale wygładza skórę i ujędrnia ją. Zawarte w soli minerały dodatkowo wzmacniają skórę. Sól może także leczyć podrażnienia skóry oraz choroby takie jak wypryski czy wysypki. Dzięki dobroczynnym składnikom, sól poprawia także objawy zapalenia stawów, sztywność mięśni oraz słabe krążenie.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze ()