Tonik czy hydrolat? Co lepsze?

Tonik czy hydrolat? Co lepsze?

Zarówno tonik jak i hydrolat mają za zadanie przywrócić skórze jej neutralne pH tuż po oczyszczeniu. Hydrolat jest nieco silniejszy w działaniu dlatego też należy odpowiednio dobrać właściwy hydrolat do cery. W przypadku problemów skórnych takich jak: atopowe zapalenie skóry czy alergie, hydrolat nie jest zalecany.

Hydrolat i tonik - Jak działają?

Po oczyszczeniu twarzy żelem, mleczkiem czy pianką stosujemy tonik do przywrócenia skórze jej neutralnego pH (odczyn bliski 5-6pH). W składzie toniku znajdują się takie substancje jak woda, ekstrakty roślinne, kwasy owocowe, witaminy, które w zależności od właściwości nadają mu działanie: nawilżające, wzmacniające, matujące itp. Hydrolat jest substancją powstającą po destylacji roślin np. kwiatów. Zawiera w składzie naturalne, roślinne wyciągi i olejki eteryczne, przez co działa upiększająco. Hydrolaty mogą mieć różne właściwości w zależności od roślin z których powstały. Kosmetyk ma kwaśny odczyn, przywraca skórze neutralne pH i może być stosowany jako zmiennik toniku. Nie każdy jednak może bezpiecznie korzystać z toniku. Osoby o bardzo wrażliwej skórze, alergicy i kobiety w ciąży powinny zrezygnować ze stosowania hydrolatu.

Co lepsze?

Wybierając kosmetyk do pielęgnacji twarzy warto skupić uwagę na potrzebach skóry. Przed stosowaniem hydrolatu należy wykonać próbę uczuleniową aby nasza skóra nie reagowała negatywnie. Zdecydowanie lepszy dla naszej skóry będzie hydrolat ponieważ jego skład jest w pełni naturalny. Zawiera tylko wodę podestylacyjną i konserwant, który pozwala zachować świeżość kosmetyku chroniąc go przed zepsuciem. Zapach hydrolatu dość szybko ulatnia się ze skóry, więc jeśli nam nie przypasuje to nie musimy się tym przejmować. Pamiętajmy, że najważniejsze jest działanie produktu i dobry skład.

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze ()